1. Trwa maryjny maj. W kościele przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, na wioskach przy kapliczkach przydrożnych, modlimy się słowami Litanii Loretańskiej i śpiewamy pieśni ku czci Matki Bożej. W tym roku modlimy się w sposób szczególny o pokój w Ukrainie oraz za tych, którzy musieli uciekać ze swoich domów w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca.
  2. Caritas Polska informuje o coraz trudniejszej sytuacji w Ukrainie, ale też w Syrii, czy objętej wojną Afryce. Dlatego warto pamiętać o stojącej przy obrazie bł. Bronisławy puszce i – w miarę możliwości – wspierać pozostających bez dachu nad głową i pracy.
  3. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Oznacza to, że zbliżamy się do końca okresy spowiedzi wielkanocnej. Każdy, kto chce to uczynić ma możliwość każdego dnia w tygodniu, pół godziny przed Mszą świętą.
  4. O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę mieszkańców Czarnego-Nadleśnictwa.
  5. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka, zachęcam do lektury.

  1. Trwa maryjny maj. W kościele przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, na wioskach przy kapliczkach przydrożnych, modlimy się słowami Litanii Loretańskiej i śpiewamy pieśni ku czci Matki Bożej. W tym roku modlimy się w sposób szczególny o pokój w Ukrainie oraz za tych, którzy musieli uciekać ze swoich domów w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca.
  2. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Zbigniew Chabiński, kawaler z Goli i Angelika Pyszkowska, panna z Krzewentu – zapowiedź druga.
  3. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka, zachęcam do lektury.

  1. Niedziela Dobrego Pasterza. Liturgia odkrywa przed nami tajemnicę Kościoła – wspólnoty dzieci Bożych, zgromadzonych wokół zmartwychwstałego Pana, troszczącego się o swoją owczarnię. To także Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W okolicznościowym Orędziu papież Franciszek pisze między innymi: „Jesteśmy powołani, aby być stróżami jedni drugich, by tworzyć więzi zgody i dzielenia się, by leczyć rany stworzenia, żeby nie zostało zniszczone jego piękno. Krótko mówiąc, do tego, aby stać się jedną rodziną we wspaniałym wspólnym domu stworzenia, w harmonijnej różnorodności jego elementów. W tym szerokim znaczeniu swoiste „powołanie” mają nie tylko jednostki, ale także narody, wspólnoty i różnego rodzaju stowarzyszenia”.
  2. Dziś siedmioro dzieci przystąpiło do Komunii świętej rocznicowej, dziękując Jezusowi za Jego obecność w sercu. Modlimy się o wytrwanie przez nie w łasce Bożej, a rodzicom dziękujemy za dar ołtarza, jakim jest komplet nowych, kryształowych ampułek.
  3. Trwa maryjny maj. W kościele przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, na wioskach przy kapliczkach przydrożnych, modlimy się słowami Litanii Loretańskiej i śpiewamy pieśni ku czci Matki Bożej. W tym roku modlimy się w sposób szczególny o pokój w Ukrainie oraz za tych, którzy musieli uciekać ze swoich domów w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca. Niech ta modlitwa w sposób szczególny wybrzmi w piątek, 13 maja, gdy Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. W tym roku, właśnie w tym dniu, przypada 95 rocznica objawień.
  4. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Zbigniew Chabiński, kawaler z Goli i Angelika Pyszkowska, panna z Krzewentu – zapowiedź pierwsza.
  5. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka, zachęcam do lektury.

  1. Dziś w naszej parafii wielkie święto. Dwadzieścioro dzieci po raz pierwszy uczestniczyło we Mszy św., przyjmując Pana Jezusa do swojego serca. Modlimy się w ich intencji, przede wszystkim o wytrwanie w wierze i jej pogłębienie. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza, którym jest piękna patena do konsekracji chleba eucharystycznego. Dzieci, w tak zwanym białym tygodniu, przychodzić będą na Mszę św. o godz. 18. We wtorek o godz. 9:00.
  2. Rozpoczyna się maryjny maj. W kościele przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, na wioskach przy kapliczkach przydrożnych, modlimy się słowami Litanii Loretańskiej i śpiewamy pieśni ku czci Matki Bożej. W tym roku modlimy się w sposób szczególny o pokój w Ukrainie oraz za tych, którzy musieli uciekać ze swoich domów w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca.
  3. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. To także dzień świętowania uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte o godz. 9:00 i 12:00. Na tej drugiej modlimy się w intencji naszych Ochotniczych Straży Pożarnych ze Skrzynek i Gorenia Dużego.
  4. Komunia święta rocznicowa w przyszłą niedzielę, 8 maja, o godz. 9:00. Bezpośrednie przygotowanie do niej rozpocznie się w poniedziałek, 2 maja.
  5. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00.
  6. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka, zachęcam do lektury.

  1. Dzisiejsza niedziela tradycji Kościoła kończy oktawę Wielkanocy. Bywa nazywana Białą, Przewodnią lub Miłosierdzia Bożego. Tę ostatnią zawdzięcza objawieniom św. Faustyny Kowalskiej. Tajemnica Bożego Miłosierdzia uczy nas przede wszystkim zaufania Bogu i pochylenia się z miłością nad słabością drugiego człowieka. Stajemy przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i powtarzamy: Jezu, ufam Tobie.
  2. Jutro rozpoczynamy bezpośrednie do I Komunii świętej. Dzieci przyjdą na próbę, na godzinę 16:00. Spowiedź dzieci, rodziców i rodzin w sobotę o godz. 9:00. Uroczystość I Komunii w przyszłą niedzielę o godz. 9:30. Ponieważ grupa dzieci w tym roku jest bardzo duża do świątyni będą mogli wejść, oprócz dzieci, jedynie rodzice i chrzestni. Dla pozostałych będą krzesła przed kościołem. Dziękujemy za zrozumienie.
  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się nabożeństwa majowe. W kościele przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, na wioskach przed przydrożnymi kapliczkami. Cieszy, że większość z nich już została uprzątnięta i odnowiona. Pielęgnujmy piękny zwyczaj trwania przy nich na modlitwie.                    
  4. Komunia święta rocznicowa w niedzielę, 8 maja, o godz. 9:00. Bezpośrednie przygotowanie do niej rozpocznie się w poniedziałek, 2 maja. - Uwaga, data poprawiona!
  5. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka, zachęcam do lektury.