Każdego roku przeżywamy je w pierwszą niedzielę września. Dzień związany jest z obrazem błogosławionej Bronisławy, umieszczonym na ścianie naszej świątyni. Ufundowany przez właściciela dóbr Czarne do budującej się kaplicy miał upamiętnić jego brata Bronisława. Obraz został namalowany w 1957 roku w Warszawie. Był to czas budowy ówczesnej kaplicy. Z obrazem związane było bractwo błogosławionej Bronisławy, założone przez księdza Michała Jerzmanowskiego. Jego szczególnym zadaniem miała być troska o kult Najświętszego Sakramentu. Stąd członkowie bractwa między innymi kupowali świece na ołtarze i do procesji eucharystycznych. Ostatnim członkiem bractwa była ś.p. Anna Lewandowska z Krzewentu.

Z czasem uroczystość ku czci błogosławionej Bronisławy została powiązana z dożynkami parafialnymi. Choć dziś parafia jest mniejsza niż przed laty i coraz mniejsza liczba jej mieszkańców żyje z rolnictwa, zwyczaj trwa. Każde sołectwo przygotowuje wieniec, każda wioska - chleb dożynkowy, którym mieszkańcy - po skończonej uroczystości - dzielą się z gośćmi.

Uroczystość przeżywaliśmy jak zwykle na Mszy świętej o godz. 12:00. W tym roku przewodniczył jej proboszcz parafii. Rozpoczęła się uroczystym wejściem słuzby liturgicznej i delegacji niosących wieńce. Te zostały poświęcone na zakończenie modlitwy powszechnej, po której dprzedstawiciele wiosek przynieśli w procesji z darami chleby dożynkowe. Uroczystośc zakończyła procesja eucharystyczna wokół kościoła.

dozynki2015  dozynki2015  dozynki2015  dozynki2015 

dozynki2015  dozynki2015  dozynki2015  dozynki2015  dozynki2015  dozynki2015  dozynki2015  dozynki2015  dozynki2015  dozynki2015  dozynki2015